774 115 111 michalstanek@volny.cz

Roubený dvůr se nachází v turisticky atraktivní lokalitě

Nové Město na Moravě – to není jen biatlon

Nové Město na Moravě bylo vždy místem konání významných sportovních akcí světového významu. Začalo to slavnou Zlatou lyží, jejíž místo postupně přebraly závody v běhu na lyžích a Světový poháru v biatlonu. V únoru roku 2013 se zde konalo Mistrovství světa v biatlonu 2013, každým rokem se zde koná i závod Světového poháru horských kol. Milovníky sjezdového lyžování a snowboardingu jistě zaujme uměle zasněžovaná sjezdovka Harusák se sedačkovou lanovkou. Nachází se hned vedle světoznámé Vysočina arény. Okolí města je vhodné nejen pro příznivce zimních sportů, v letním období pak nabízí nespočet možností pro pěší turisty i cyklisty, mnohá přírodní zákoutí, rozhledny, rybníky a přírodní nádrže s možností koupání a hluboké lesy. V NMNM se nachází městské lázně a malý aquapark. Na centrálním náměstí se nachází několik starých domů s dlouhou historií včetně budovy původní Staré městská radnice z roku 1555.

Olešná na Moravě – Váš druhý domov

Za první písemnou zprávu o Olešné je považován zápis v zemských deskách z roku 1369, podle kterého postoupil Vojšín, kněz z Olešné, Vojtěchovi, synu Vlčkovu, dvůr s lesy a příslušenstvím. V minulosti patřila obec pánům z Pernštejna z nedaleké Bystřice, byl zde zámeček a několik regionálně významných hospodářských budov. Olešná se může pochlubit krásnou romantickou návsí s rybníkem a starými selskými domy. Je zde dětské hřiště, kostel a v současnosti zde žije kolem 250 obyvatel.

Zelená Hora -památka UNESCO

Poutní kostel Svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u města Žďár nad Sázavou patří mezi nejvýznamnější stavby barokní gotiky architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela. Tento vrcholný Santiniho výtvor byl roku 1994 zařazen na Seznam světových kulturních a přírodních památek UNESCO. Kostel stojí na Moravě na Zelené hoře bývalého cisterciáckého kláštera Studnice Blahoslavené Panny Marie.

Šikland 

Největší přírodní zábavní park s prvním westernovým městečkem v ČR.
Komplex tří zábavních areálů. Největší je Šiklův mlýn známý jako westernové městečko, další Motosport military offroad areál a strašidelný zámek Draxmoor. V areálu naleznete i aquapark, zoopark, letiště, rybářskou zónu, sportovní hřiště a mnoho dalších atrakcí. Ve westernové městečku se denně konají divadelní představení, noční ohňová show a další akce, ze kterých dýchá divoký západ. Je tam saloon, kovárna, herna, úřad šerifa či nádraží z Ameriky konce minulého století. Offroad areál nabízí motorový adrenalin příznivcům motorek, terénních aut i bojových vozidel. Jízdu si mohou vychutnat i v místním bojovém vozidle pěchoty. Strašidelný zámek Draxmoor – tři patra strašidelně-fantastické expozice a zámecké nádvoří.

Bystřice nad Pernštejnem – cyklisté vítáni

Dokonalá síť turistických stezek vás provede mezi pastvinami, loukami plných bylin a regionálních farem. Na své si rozhodně přijdou i milovníci regionální gastronomie. Mezi největší lákadla patří Mitrovský dvůr v Mitrově s vlastní prodejnou masa a výbornou restaurací nebo rodinná ekofarma Konvalinka, kde si zájemci mohou také koupit maso z býků chovaných na pastvinách pod širou oblohou. Přímo v Bystřici pak zejména rodiny s dětmi ocení ekologické vzdělávací středisko Eden s malou zoo domácích zvířat, ukázkami řemesel a pravidelnými gastroakcemi. Jedním z nejpůsobivějších míst v okolí Bystřice nad Pernštejnem je určitě návrší s kostelíkem sv. Michaela archanděla. Zajímavý je svou podobou, protože díky tomu, že je vystaven z místního lomového kamene, připomíná spíše středověkou tvrz. 

Telč – Náměstí na seznamu UNESCO

Město s překrásným historickým náměstím, lemovaným gotickými a renesančními měšťanskými domy s podloubími a bohatě zdobenými štíty, je od roku 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ve městě s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou se alespoň na chvíli vrátíte do dob renesance. Přímo z náměstí vstoupíte do telčského zámku, skvostného renesančního sídla. Mezi hlavní lákadla patří Rytířský a Zlatý sál a kaple Všech svatých (1580) a upravená renesanční zahrada s arkádami a zámecký park s půvabným klasicistním skleníkem. K toulkám po náměstí patří stinná podloubí se spoustou kaváren, cukráren a restaurací. K Telči patří také vyhlídka z věže kostela sv. Ducha, v okolí zve k návštěvě 18jamkové golfové hřiště Golf Resort Telč, hrad Roštejn nebo rozhledna na Oslednici.

 

Ledová stěna Vír

největší svého druhu u nás
Jedná se o uměle vytvořený ledopád, uznaný jako cvičný terén ČHS, sloužící k nácviku ledového lezení. Nachází se v obci Vír na Českomoravské vrchovině v hlubokém údolí řeky Svratky, které poskytlo ideální podmínky k vytvoření tohoto projektu. Jedná se o jednu z největších ledových stěn v ČR.

Pernštejn – plnotučná gotika

Jedinečný gotický skvost hrad Pernštejn z poloviny 13. století stojí u osady Pernštejn, části městysu Nedvědice, který tvořil jeho podhradí. Stavba pánů z Pernštejna s jednoduchou bergfritovou dispozicí byla do 16. století několikrát přebudována a především rozšířena, přesto při přeměně na reprezentativní a pohodlné sídlo neztratila svou obranyschopnost, díky čemuž je Pernštejn řazen k nejvýznamnějším moravským hradům, který odolal i obléhání Švédy v roce 1645. Je památkově chráněn, v roce 1995 byl prohlášen národní kulturní památkou. Hrad je v majetku České republiky, je zpřístupněný veřejnosti.

Svojanov – jedinečné spojení gotiky s empírem

Jedním z nejstarších královských hradů v ČR je malebný hrad Svojanov ležící nad údolím řeky Křetínky. Je to zároveň jediný hrad v republice, v jehož architektuře se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím. Navštívit můžete i ojedinělý dům zbrojnošů. V hradním paláci je instalována expozice života na hradě v 2. polovině 19. století. Místnosti jsou zařízeny tak, aby podávaly co největší představu o tom, jak se na hradě skutečně v minulosti žilo. K nejzajímavějším prostorům patří sloupová síň, dobová kuchyně, jídelna, panský či dámský salon. V empírových pokojích se dochovaly překrásné nástropní malby. Součástí prohlídky je také ucelená sbírka hodin nebo obnovená gotická zahrada, jediná svého druhu ve střední Evropě.

Devět skal (836 m nad mořem)

Nejvyšší vrchol  Žďárských vrchů a druhým nejvyšším vrcholem celé geomorfologické oblasti Českomoravské vrchoviny (po Javořici 837 m. n. m.). Název Devět skal je odvozen od devíti skalních útvarů roztroušených v okruhu 1 kilometru, které tvoří seskupení typu skalního města. Celý útvar vznikl procesy mrazového zvětrávání ve starších čtvrtohorách. Stěny skal dosahují výšky až 15 m. Kromě Hlavního bloku Devět skal tvoří ještě dalších osm skalisek – Záludná věž, Žďárská věž, Královský zámek, Dvojitá věž, Pyramida, Malá věž, Strmá věž a Šikmá věž. Na vrcholu vede značená odbočka na vyhlídku situované na jedné z skal, která poskytuje téměř kruhový výhled do okolí. Při dobré viditelnosti lze spatřit Králický Sněžník nebo Krkonoše.

Zoo Jihlava – 5 kontinentů za jeden den

Je zde k vidění přes 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením. Nechybí ani celá řada zajímavých expozic – Tropický pavilon, africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, expozice medvědů malajských – Malay medan, Shetlandské ostrovy, Himalay a pavilony šelem a další. V prosinci 2015 byl otevřen nový Tropický pavilon obývaný dvěma druhy krokodýlů a největšími hady světa anakondami. Celkem návštěvníci najdou v novém pavilonu 70 expozic, od malých terárií pro sklípkany, nebo štíry, po velké nádrže obývané krokodýly siamskými, nebo varany papuánskými. Ve všech expozicích pavilonu našlo domov kolem 70 druhů živočichů.  Najdete zde také expozici vlků s dřevěnou vyhlídkou pro pozorování vlků z výšky.

Třebíč – město na seznamu UNESCO

Třebíčská židovská čtvrť a bazilika svatého Prokopa byly v roce 2003 zapsány do seznamu světového dědictví UNESCO. Karlovo náměstí v centru města je jedním z největších v České republice. Přijeďte si prohlédnout pitoreskní židovskou čtvrť, bludiště úzkých uliček a průchodů se dvěma synagogami, školou, radnicí a rabinátem, sevřenou z jedné strany příkrým svahem, z druhé strany řekou s upraveným nábřežím. Jedině v Třebíči, kde vedle sebe po staletí žili Židé a křesťané, sousedé různé víry, ale stejného údělu, mohla v těsném sousedství ghetta vzniknout křesťanská bazilika sv. Prokopa, postavená v románském slohu s gotickými prvky, patřící ke skvostům středověkého stavitelství.