774 115 111 michalstanek@volny.cz

Představujeme Vám dům, který je tak akorát.

Vejde se do něj až 12 osob, ale snadno jej uklidíte a nízké provozní náklady příjemně překvapí.

Jedno nebo dvougenerační bydlení
Dům je dvougenerační, aby umožnil pohodlné a oddělené užívání domu dvěma nezávislými skupinami lidí či rodin, které se vzájemně neruší. Toho je docíleno především velmi precizně navrženou protihlukovou skladbou horní podlahy a akustických zděných příček. Každé patro má své vlastní měřiče spotřeby energie a vody, vlastní ohřev teplé užitkové vody, samostatné ovládání podlahového topení  a elektrorozvaděče.

Půdorys přízemí
Přízemí je navrženo jako bezbariérové, včetně příjezdu i vstupu do domu, koupelny a všech místností. Vstup do domu je umístěn vedle dvou parkovacích stání a umožní pohodlné přenesení osobních zavazadel, sportovního vybavení nebo nákupu.

Půdorys 1. NP
Druhé patro je navrženo na stejném půdorysu jako přízemí, je však romantičtější díky střešnímu zkosení, přiznaným trámům, velkým střešním oknům a výhledům do okolní krajiny a na malebnou obec Olešná na Moravě. V koupelně druhého patra je umístěna i koupací vana, na rozdíl od přízemí, kde je z důvodu bezbariérovosti sprchový kout. 1. NP lze ponechat i jako nedělený prostor, který působí velmi prostranně a otevřeně. Topení je taktéž podlahové elektrické. Specialitou horního patra je možnost vytvoření oddělené podstropní spací části tzv. „hambálku“, který lze snadno vytvořit podbitím kleštin krovu dřevěnými deskami či lamelami a umožní bezproblémové spaní např. pro děti přístupné po výsuvném žebříku.

 

Vnitřní komfort
Vnitřní pohodu zajišťují protihluková okna s tepelně izolační schopností, která se používá u pasivních domů. Tepelnou pohodu zajišťuje nízkonákladové elektrické podlahové topení s regulací teploty v každé místnosti včetně možnosti dálkového ovládání přes WI-FI.
Tepelný a emocionální komfort lze zvýšit instalací krbu, krbových kamen či pece v obývací části domu.

Světové strany
Orientace všech obytných místností je na jih, včetně venkovní terasy o velikosti 15 m2. Terasa je přístupná přes velké francouzské okno a je osvětlená.

Úložné prostory
K uložení zahradního nářadí slouží úložný prostor z druhé strany vstupu do domu a je pohodlně přístupný přímo zvenku. K uložení potravin (spíž) a pračky slouží prostor pod schody do druhého patra. Schodiště je navrženo uvnitř domu, aby bylo možno jej používat bez nutnosti procházení venkovními nechráněnými částmi domu.